Με δύο γρήγορα γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο, η Ελλάδα προηγήθηκε με 2-0 στο Κόσοβο και έφτασε στην επικράτηση με 2-1, όντας σοβαρή και πειθαρχημένη και πήρε το τρίποντο που της έδωσε την πρώτη θέση στον όμιλον της.

Την πρώτη της νίκη στο Nations League πέτυχε η Ελλάδα που κέρδισε το Κόσοβο 2-1 σκοράροντας στις αρχές κάθε ημιχρόνου και πήρε το τρίποντο που την έφερε στην πρώτη θέση του ομίλου της με τέσσερις βαθμούς χάρη στην καλύτερη διαφορά τερμάτων από τη Σλοβενία.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήταν σοβαρό και πειθαρχημένο, πέτυχε τα γκολ που του έλειψαν κόντρα στη Σλοβενία, με τους Λημνιό και Σιόβα και έφυγε με το διπλό από την Πρίστινα.

The post Κόσοβο – Ελλάδα 1-2: Κέρδισε και βρέθηκε στην κορυφή appeared first on Patratora.